Kafein/Caffeine

Kafein, yaşlanma karşıtı yararları ile bilinen güçlü bir antioksidandır. Vazokonstriktör(damar daraltıcı) etkiye sahip olan kafein, kan damarlarını daraltarak etki eder, iltihabı ve şişkinliği azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca cildi sıkılaştırır, aydınlatır, kırışıklıkları azaltır ve vücuttaki selüliti gözle görülür biçimde azaltır.

Kafeinin yararları:

Şişliği Azaltır: Kafein, şişliği geliştirmek ve ciltte dolaşımı iyileştirmek için harika bir topikal maddedir, bu nedenle göz altı şişkinliği için hayati bir bileşen olarak Kabul görür.

Antioksidanlar İçerir: Kafein içinde bulunanlar gibi antioksidanlar içeren ürünler kullanarak, vücudunuzun serbest radikaller ürettiği miktarı sınırlandırabilirsiniz, bu da ince çizgilerin ve kırışıklıkların oluşumuna engel olur.

Kollajen Üretimine Yardımcı Olur: Kafein, içerdiği amino asitler yoluyla kolajen ve elastin üretimine yardımcı olur.

Selüliti Azaltır: Kafein selülit kremlerinin ana bileşenidir ve yağ asidinin yağ katmanından çıkarılmasını uyarmak için kan akışını artıran bileşenler ile formüle edilir.

Kaynak:

•Skin pharmacology and physiology 26(1):8-14 · January 2013 

•Does Caffeine Really Make a Difference in Skincare Products?. April 16, 2020

ENGLISH
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız.