Kış mevsimi, her ne kadar çevresel faktörlerin cilt üzerindeki olumsuz etkilerini arttırsa da cildin yenilenmesi için inanılmaz önemli bir zamandır. Bunun nedeni güneş ışınlarının az olması diyebiliriz.

Mevsim değişikliği olduğunda ve soğuk ve rüzgârlı havalarda cildimiz nemini kaybetmeye başlar. Cildimizin kaybettiği nemi yerine koymak, kışın cilt için yapılacak en faydalı iştir. Aslına bakarsanız cildimizin yapısı değişmiyor, sadece havaların soğumasından kaynaklı daha fazla neme ihtiyaç duyuyor diyebiliriz. Hatta soğuk havalar ile birlikte cildiniz hassaslaşmaya meyilli olacaktır. Bu sorunların üstesinden düzenli olarak nemlendirici kullanarak ya da cilde nem takviyesi sağlayarak kurtulmak mümkündür.

Peki, “Kış aylarında cilt bakımı nasıl olmalı?” sorularını duyar gibiyiz…

Öncelikle normal cilt bakım rutinimizi değiştirmemize gerek olmadığını bilmenizi isteriz. Çünkü değişen sadece mevsim şartlarıdır, Cilt tipimiz değil! Kışın da tıpkı diğer mevsimlerde olduğu gibi cildimizi düzenli olarak temizlediğimizden ve özellikle peeling yaptığımızdan emin olmalıyız. Cildin üzerindeki ölü hücrelerin atılması, cildin doğal bir ışıltıya sahip olması ve nemlendirici ürünlerin cildimize daha çok fayda sağlamasına yardımcı oluyor demek yanlış olmaz. Cildimizi nemlendirmek ve eksfoliye etmek! İşte kış aylarında cilt bakımının olmazsa olmazları…

Intensive Hydration Serum Hyaluronic Acid 2% + B5 (30 ML)

Exfoliating Facial Peeling AHA %10 + BHA %2 (30 ML)