Peptidlerin cildi yaşlanmaya karşı koruduğu, onardığı ve cilde daha genç görünüm kazandırdığını duymuşsunuzdur ya da biliyorsunuzdur. Ancak peptidlerin neler olduğu, cilde nasıl etki ettiği, nasıl çalıştıkları merak ediliyor. Peki bu küçük kahramanları bu kadar değerli yapan şey nedir? 

İhtiyacınız olan içerik Peptit mi? Yalnızca anti aging uygulama için midir? Nasıl kullanmalıyım? 

Önce peptidleri bir tanıyalım. 

Peptitler cildimizin doğal aminoasitleridir. Vücudumuzda doğal olarak bulunan peptidler metabolizmamızın çalışmasında önemli kilit rollere sahiptir. “Madem vücudumuzda var neden daha fazlasına ihtiyaç duymalıyız? “ dediğiniz duyar gibiyiz… Bunun en önemli nedeni yaşlanmaktır. Sahip olduğumuz bu proteinler cildimizde zamanla (yaşlandıkça) azalır ve bir zincir halinde peptit, kolajen ve hyaluronik asit kaybı yaşarız. Özellikle 30 yaş ve üzerinde çevresel faktörlerin etkisi ile gerçekleşen bu azalmayı aynada kırışıklıklar, matlık , cansızlık olarak görür ve güçsüz cilt bariyerinin etkilerini hissederiz. Uygulandığı andan itibaren cilde küçük uyarılar göndererek çalışan ve uygulanan bölgenin ihtiyaçlarına yönelik hareket eden peptidlerin kendileri küçük ama yaptığı işler çok büyüktür. 

İnce kırışıklık şikayetlerimiz oluşmaya başladığında izlememiz gereken rutin; cilt dokumuzdaki peptit eksikliğini tamamlamayı hedefleme yönünde olmalıdır.. Çünkü peptitler aynı zamanda cildimizdeki kolajen , elastin ve hyaluronik asit üretimini uyararak cildimizin yeniden yapılanmasına yardımcı olmaktadır. 

Peptide Complex Serum

Peptitler cildimizde; 

• Gelişmiş cilt bariyeri

• Azalmış kırışıklıklar

• Daha elastik cilt

• Akne skarları

• Nem desteği konularında yardımcı olarak çalışmaktadır. 

Söz konusu cildimiz ve cildimizin güzelliği olduğundan peptidlere şans vermenizi öneriyoruz. Peptitler oldukça küçük yapılı oldukları için cildimiz bu aktiften kolayca yararlanmaktadır. Hızlıca cildin alt katlarına iner ve belirli rutinde sonuçları gözlemleriz. Efektif ürün formu cildinizle uzun süre etkileşimde kalacak serum ve nemlendirici formlarıdır. Bu ürünlerin sonuçlarını gözlemlemek için 6 aylık düzenli kullanım cildimiz için önemlidir. Günlük rutininize rahatlıkça ekleyebileceğiniz peptidleri özellikle gece rutininizde uygulayarak yüksek antiaging etkiyi cildinizde gözlemleyeceksiniz! Cildinize yaptığınız uygulamaların yanı sıra beslenme alışkanlıklarınıza kemik suyu gibi zengin kollajen içeren gıdalar veya gıda takviyesi olarak kollajen eklemek cildinizde harikalar yaratmasında yardımcı olacaktır.

Kaynaklar;

https://www.karger.com/Article/Abstract/351376

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S073497501830137X?via%3Dihub