Cilt bakım randevusu nasıl bulabilirim?

 • www.thepurestsolutions.com anasayfasında yer alan Bakım Uzmanı bölümünde canlı veya mail ile cilt bakım destek randevusu alabilirsiniz.

Ürünleriniz Paraben ya da sentetik katkı maddesi içeriyor mu?

 • Paraben, gıda, ilaç ve kozmetik sanayinde güçlü koruyucu olarak kullanılan katkı maddesidir. Ürünlerimizin hiçbiri 9 farklı parabenden hiçbirini içermemektedir. Ayrıca farklı bir sentetik katkı maddesi içermemektedir.

Ürünleriniz Alkol içeriyor mu?

 • Bu konuya önem veriyoruz ve ürünlerimizi Alcohol Free Claim’i ile geliştirmekteyiz. Bu doğrultuda yaptığımız test ve analizler sonucu ürünlerimizde Etil alkol tespit edilmemiştir. Mass Laboratuvarlarının 20- 0561/00 – 20-0567/00 aralığındaki raporlar ile kanıtlanmıştır ve sağlık bakanlığına iletilmiştir.

Ürünleriniz Boya içeriyor mu?

 • Bu konuya önem veriyoruz ve ürünlerimizi Dye Free Claim’i ile geliştirmekteyiz. Bu doğrultuda yaptığımız test ve analizler sonucu ürünlerimizde Boya tespit edilmemiştir. Mass Laboratuvarlarının 20- 0561/00 – 20-0567/00 aralığındaki raporlar ile kanıtlanmıştır ve sağlık bakanlığına iletilmiştir.

Ürünleriniz Esans, Parfüm içeriyor mu?

 • Bu konuya önem veriyoruz ve ürünlerimizi alkol Fragrance Free Claim’i ile geliştirmekteyiz. Bu doğrultuda yaptığımız test ve analizler sonucu ürünlerimizde Esans tespit edilmemiştir. Mass Laboratuvarlarının 20- 0561/00 – 20-0567/00 aralığındaki raporlar ile kanıtlanmıştır ve sağlık bakanlığına iletilmiştir. Tonik ürünümüz

Ambalajlarınız geri dönüşümlü mü?

 • The Purest Solutions , doğada çözünebilen, geri dönüşümlü, gıda tipi ve çevreye dost ambalaj kullanır. Ürün ambalajlarımız dışında tüm kargo ve operasyon materyallerimiz geri dönüştürülebilen Kraft kağıttan yapılmıştır.

Ürünleriniz hayvansal maddeler içeriyor mu? Veganların kullanımına uygun mudur?

 • Ürünlerimiz ve ürünlerimizde kullandığımız hiçbir hammadde hayvansal içeriğe sahip değildir. 29.06.2020 tarihinde Yeditepe Üniversitesi Ar-Ge Analiz Merkezi YÜ-AGAM Laboratuvarlarında yapılmış olan analizler sonucu ürünlerimizin tamamında Hayvansal DNA taraması sonucu hayvansal içerik tespit edilmemiştir.

Hayvanlar üzerinde test yapıyor musunuz?

 • The Purest Solutions ürünleri kesinlikle hayvanlar üzerinde test edilmez. Clean Brand düşüncemiz çerçevesinde hayvanlar üzerinde test edilmesine kesinlikle karşıyız. Ürünlerde kullandığımız tüm hammaddelerin üreticileriyle iletişime geçerek, hammaddelerin hayvanlar üzerinde test edilmediğne dair deklarasyon almaktayız.

Ürünlerinizin sağlık bakanlığı kaydı var mı?

 • Ürünlerimizin tamamı sağlık bakanlığı ÜTS(Ürün Takip Sistemi)’ne kayıtlı durumdadır. Barkod numaralımız ile ÜTS sisteminde yer alan Kozmetik Ürün Listele bölümünden kontrol edebilirsiniz.

Tonik neden kullanmalıyım?

 • Tonik, cildin uygun ürünlerle arındırılmasının ardından, ciltte temizlenememiş ölü hücrelerin ve kalan arındırıcıların ciltten uzaklaştırılarak, gözenek problemlerini çözme odaklı cildin bir sonraki uygulama için florasının uygun hale getirilebilmesi için günlük cilt bakım rutininin bir parçası olarak tavsiye edilmektedir.

Hamileyim, ürünlerinizi kullanabilir miyim?

 • Hamilelik dönemi dinamiklerini kontrol edemediğimiz bir süreç olduğundan, hamilelik döneminde temizleyici, nemlendirici ve güneş koruyucu dışında ürün kullanılmasını tavsiye etmiyoruz.

Emziriyorum, ürünlerinizi kullanabilir miyim?

 • Emzirme döneminde hekiminize danışarak ürün kullanımına başlayabilirsiniz.

Ürünleriniz fungal akne problemi olan kişiler için uygun mudur?

 • Ürünlerimiz Fungal akne problemi olan kişilerin güvenle kullanabileceği şekilde formüle edilmiştir, lütfen kullanmadan önce hekiminize danışmayı unutmayınız.

Ürünlerinizi kullanmak için yaş sınırı var mıdır?

 • Ürünlerimizin kullanımında esas olan cilt yaşınızdır.

Arbutin sivilce yapar mı?

 • Arbutin komodojenik olmayan bir aktif olduğundan kullanım kaynaklı sivilce problemi oluşturmaz.

Niacinamide sivilce yapar mı?

 • Niacinamide, sebum dengeleyici ve cilt bariyeri düzenleyici özelliklerinden dolayı sivilce yapmaz, aksine sivilce belirtilerinin giderilmesinde destekleyicidir.

Hassas cilde sahibim hangi ürünlerinizi kullanabilirim?

 • Exfoliating Facial Peeling - AHA&BHA Serum ve Glikolik Asit içeren Toniğimiz haricinde tüm ürünlerimiz hassas ciltlerin kullanımına uygundur. Hassas cildiniz var ise hekiminize danışarak kullanabilirsiniz.

Ürünleriniz tüylenme yapar mı?

 • Ürünlerimiz ciltte tüylenme yapmayacak şekilde formüle edilmiş olup güvenle kullanıma uygundur