Glikolik Asit/ Glycolic Acid

Glikolik asit; Alfa Hidroksi Asit (AHA) ailesindeki kimyasal eksfoliantlardan biridir. Cildin tonunu ve dokusunu iyileştirerek genel görünümünün iyileştirilmesine yardımcı olur. Daha canlı, pürüzsüz ve genç görünümlü bir cilt dokusu sağlar.

Glikolik asit, küçük molekül yapısı sayesinde cildin katmanlarına rahatlıkla nüfuz edebilme özelliğinde olup, ciltte var olan ölü hücrelerin atılması ve fazla sebumun giderilmesi konusunda da uzmandır.

Glikolik asitin önemli yararları:

• Hiperpigmentasyonun azaltılmasına yardımcı olur ve cilt tonunun dengelenmesine katkı sağlar.

• Kolajen üretimini destekleyerek ince çizgilenmeler ve derin kırışıklıkların giderilmesini destekler.

• Ciltten ölü hücrelerin atılmasına katkı sağlayarak cildin daha canlı ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olur.

• Gözeneklerin yağ, kir ve ölü hücrelerden arındırılmasına yardımcı olup, gözenek görünümünün azaltılmasında etkili olur.

Glikolik asit ciltte soyucu etki gösterdiğinden cildin UV ışınlarına karşı savunmasız hale gelmesine neden olabilir. Bu nedenle uygulama sonrasında ve takip eden günlerde mutlaka güneş kremi kullanılması gerekmektedir. Hassas ciltler haricinde tüm ciltlerin kullanımına uygundur.

Kaynak:

• The Effect of Glycolic Acid on the Treatment of Acne in Asian Skin ,19 June 2013,Citations: 25

• Glycolic Acid Treatment Increases Type I Collagen mRNA and Hyaluronic Acid Content of Human Skin, 20 December 2001, Citations: 21

ENGLISH
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız.