Hyaluronik Asit/ Hyaluronic Acid

Hyaluronik asit (HA), cilt onarımı, yara iyileşmesi, doku rejenerasyonu, anti-inflamatuar gibi çeşitli biyolojik süreçlerin düzenlenmesinde çok yönlü bir rol oynar.

Olağanüstü biyomedikal ve doku rejenerasyon potansiyeli nedeniyle HA, dermokozmetik ürünlerinin vazgeçilmez etken maddesidir. Hyaluronik asitin sunduğu geliştirilmiş cilt hidrasyonu, kollajen ve elastin uyarımı ve cilt yüzeyi restorasyonu ile gerçekleşir.

Farklı özelliklerle dört çeşit Hyaluronic Acid'in bir kombinasyonu olan Hymagic-4D, ciltteki nemi korumak ve nem kazandırmak için cildin farklı katmanlarını hedefleyerek üç boyutlu bir ağ kurar. Bu şekilde cilt tamamen nemlendirilir ve bu doğrudan cildin elastikiyetini artırır.

Hyaluronik Asit 3 boyutlu etki teknolojisi;

1. Üç boyutlu ağ yapısı;

Hymagic-4D, cildin nemini korumak için üç boyutlu bir ağ oluşturur.

2. Doğru bir şekilde cildin farklı katmanları hedefleme;

Hymagic-4D cilde uygulandığında, cildin cilt yüzeyi, kütikül, epidermis ve dermis gibi farklı katmanlarını hedefler, böylece anında üç boyutlu nemlendirme etkinliği sağlar, dışarıdan nem kazandırır ve nemi korur.

4 Farklı Hyaluronik Asit bir arada;

•Sodyum Hyaluronat Çaprazpolimer, cilt yüzeyinde, su kaybını azaltan, ayrıca 24 saat nemlendirme ve anti-kirlilik / UV karşıtı yetenekler sağlayan koruyucu yoğun bir film oluşturur.

•Sodyum Hyaluronat, cilt yüzeyinde su tutarak nemi korur ve cilt yüzeyini besler.

•Sodyum Asetillenmiş Hyaluronat, cilt yüzey katmanına sıkıca yapışır ve mükemmel hidrasyon ile hasarlı cilt onarımı sağlar

•Hidrolize Sodyum Hyaluronat, hızla epidermise ve dermise nüfuz eder, cildi içeriden nemlendirir ve kaybedilen nemi geri kazandırır.

3. Üç boyutlu nemlendirme;

Yapılan dermotolojik testlerinin sonuçları, 1 saatlik uygulamadan sonra, Hymagic-4D uygulamasının cilt hidrasyonunu % 155.1 hızla arttığını, cilt TEWL'sinin yani transepidermal su kaybının % 32.3 azaldığını göstermektedir.

Hymagic-4D, cildi sürekli olarak nemlendirmek için anında üç boyutlu nemlendirme etkinliği sağlayabilir. İçeriden cilt nemini artırır ve cildi pürüzsüz ve elastik hale getirir.

Kaynak:

•International journal of biological macromolecules, 120(Pt B) · September 2018. 

ENGLISH
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız.